22.10.2015

21 жовтня 2015 року відбулася державна реєстрація публічного акціонерного товариства «Українська залізниця», код ЄРДПОУ 40075815. Процедуру здійснив відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємств Печерського району реєстраційної служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві.

У Єдиному державному реєстрі зазначено, що скорочене найменування акціонерного товариства – ПАТ «Укрзалізниця», а назва товариства англійською мовою – Public jointstock company«Ukrainian railway» (cкорочено – JSC Ukrzaliznytsia.

Згідно зі Статутом ПАТ «Укрзалізниця», засновником товариства є держава Україна в особі Кабінету Міністрів України. Статутний капітал товариства складає 229879115000 грн.

Сьогодні ж відбулося і перше засідання правління ПАТ «Укрзалізниця», присвячене організації роботи новоствореного товариства.

Також правління акціонерного товариства прийняло рішення звернутися до Міністерства інфраструктури України з проханням ініціювати обрання голови правління ПАТ «Укрзалізниця» відповідно до конкурсних процедур, встановлених законодавством.

Упродовж 10 днів планується подати заяву до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо випуску акцій ПАТ «Українська залізниця». Випуск акцій передбачений Постановою КМУ № 735 від 2 вересня 2015 року.

Нагадаємо, що реєстрація ПАТ завершила  процес корпоратизації Укрзалізниці. Уряд вже затвердив Статут товариства та погодив склад правління. Згідно з рішенням Кабінету Міністрів України, до складу правління ПАТ «Укрзалізниця» увійшли: в.о. генерального директора Укрзалізниці Олександр Завгородній, директор з корпоративного управління та мотивації персоналу Укрзалізниці Оксана Маріна, директор з інфраструктури Укрзалізниці Сергій Михальчук, а також директор з реформування, правової та майнової політики Укрзалізниці Євген Кравцов. Крім них, після отримання дозволу на працевлаштування до складу Правління увійде радник Міністра інфраструктури з питань реформування залізничного транспорту Штефан Хофсаесс (Німеччина).