03.12.2015

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку продовжує щотижнево розкривати громадськості всі деталі процесів у напрямку правозастосування на ринку цінних паперів.

Так, за минулий тиждень, з 23 по 27 листопада 2015 року, уповноваженими особами Центрального апарату НКЦПФР (без врахування територіальних органів регулятора) було винесено 8 постанов про накладення санкцій за правопорушення.

Зокрема, застосовані такі санкції до професійних учасників фондового ринку, емітентів, юридичних та фізичних осіб:

-  за неподання інформації до Комісії – 5;

-  за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери – 2;

-  за порушення вимог законодавства та нормативно-правових актів, що регулюють діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення – 1.

В цілому з початку поточного року, станом на 27.11.2015 року, (за даними лише Центрального апарату НКЦПФР):

-  розглянуто справ про правопорушення на ринку цінних паперів – 522 (+ 9 за минулий тиждень);

-  накладено фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів – 328 на суму 2,82 млн. грн. (+ 5 за минулий тиждень на суму 25,840 тис. грн.);

-  винесено попереджень – 129 (+ 1 за минулий тиждень);

-  закрито справ про правопорушення на ринку цінних паперів – 34;

-  зупинена дія ліцензії – 1;

-  анульована ліцензія – 28 (+ 1 за минулий тиждень);

-  сплачено штрафів – 157 на суму 1,15 млн. грн.

Своєчасне розкриття учасниками ринку інформації відіграє значну роль, але випадки неподання інформації регулятору та до системи розкриття все ще є непоодинокими. Накладаючи санкції за такі правопорушення, Комісія намагається врахувати всі супутні обставини і, крім виявлення таких порушень, проводити роботу по їх попередженню.

Також з інформацією щодо розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів можна ознайомитись на офіційному сайті Комісії у розділі «Правозастосування на ринку ЦП».