26.12.2015

Ранкове пленарне засідання (зареєструвалися 343 народних депутати) відкрив Голова Верховної Ради України Гройсман В.Б.

На початку пленарного засідання головуючий згідно із заявою двох фракцій на оголошення перерви або надання можливості для виголошення заяви надав слово для виступу народному депутату Ляшку О.В., який привернув увагу до загострення останнім часом ситуації в зоні АТО та звернувся до Президента України, Секретаря РНБО з вимогою негайно скликати засідання Ради національної безпеки і оборони для аналізу подій на Сході України та ухвалити рішення, які дадуть можливість зупинити наступ агресора.

Народні депутати підтримали пропозицію («за» - 232) головуючого про продовження роботи у пленарному режимі до завершення розгляду проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

Під час пленарного засідання склали присягу народні депутати Підберезняк В.І., обраний по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу за виборчим списком партії «Народний фронт» та Юзькова Т.Л., обрана по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу за виборчим списком політичної партії «Радикальна партія Олега Ляшка».

Далі народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

У пленарному засіданні взяли участь члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Яценюком А.П., який представив проект Закону України «Про внесення зміни до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» (щодо надання Уряду повноважень застосовувати адекватні заходи економічного характеру до держави-агресора) (р. № 3704), внесений Кабінетом Міністрів. За результатами розгляду народні депутати ухвалили його за основу та в цілому.

На вимогу депутатських фракцій «Воля народу» та «Опозиційний блок» оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви виступив народний депутат Литвин В.М., який привернув увагу до критичного стану у фінансуванні закупівлі ліків та вимагав збільшити у проекті Держбюджету на 2016 рік відповідні видатки.

Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому Закон України «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо умов кредитування Проекту «Реабілітація гідроелектростанцій») (р. № 3564), внесений Кабінетом Міністрів.

Далі Голова Верховної Ради оголосив чергову перерву для проведення консультацій з керівниками депутатських фракцій і груп щодо законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу.

Після тривалої перерви та завершення консультацій народні депутати ухвалили за основу та в цілому Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (р. № 3688), внесений Кабінетом Міністрів, а також ухвалили пакет урядових законопроектів, необхідних для збалансування бюджетних надходжень.

Верховна Рада достроково припинила повноваження народного депутата Філатова Б.А. згідно з поданою ним заявою у зв’язку з обранням міським головою Дніпропетровська.

Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. оголосив перерву до 23 години, після якої буде розглядатися доопрацьований проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

Після перерви народні депутати ухвалили за основу та в цілому Закони України: «Про внесення змін до Закону України «Про Національну гвардію України» щодо удосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України (р. № 3703), «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2016 році для участі у багатонаціональних навчаннях» (р. № 3720), внесені Президентом України та визначені невідкладними, а також Закон України «Про публічні закупівлі»(р. № 3559), внесений Кабінетом Міністрів.

Під час пленарного засідання Голова Верховної Ради привітав християн західного обряду із святом Різдва Христового і побажав добра, добробуту, успіхів і мирного неба над головою.

Згодом Перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. оголосив 50-хвилинну перерву, оскільки Комітет з питань бюджету наразі ще не завершив розгляд проекту Держбюджету на 2016 рік.

Верховна Рада розглянула проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік». З доповіддю виступила Міністр фінансів Яресько Н., зі співдоповіддю – перший заступник Голови Комітету з питань бюджету Амельченко В.В. На завершення обговорення цього питання виступив Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., який, зокрема, подякував народним депутатам за спільну плідну роботу над проектом Держбюджету на 2016 рік та закликав парламентарів ухвалити його.

Народні депутати ухвалили («за» - 263) в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (р. № 3000), внесений Кабінетом Міністрів.

Загалом Верховною Радою розглянуто 28 питань порядку денного:

1) прийнято у цілому 2 Закони України з урахуванням пропозицій Президента України, зокрема, «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (р. № 1123);

2) прийнято 19 Законів України, зокрема, «Про внесення зміни до Закону України «Про управління об'єктами державної власності» (щодо права отримання частини чистого прибутку (доходу)) (р. № 3627), внесений Кабінетом Міністрів;

3) прийнято 2 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про внесення змін до календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради України восьмого скликання» (р. № 3656);

4) включено до порядку денного проект Закону України «Про фінансову реструктуризацію» (р. № 3555), внесений Кабінетом Міністрів;

5) не прийнято проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо встановлення порядку передачі кримінальних проваджень, які розслідуються слідчими органів прокуратури, до Національного антикорупційного бюро України) (р. № 3651);

6) не включено до порядку денного проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» (щодо забезпечення прав суддів, які обіймають посади у судах, що припинили роботу у зв'язку із стихійним лихом, військовими діями, проведенням антитерористичної операції) (р. № 3328);

7) обговорено 2 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення умов функціонування ринку природного газу» (р. № 3325), внесений Кабінетом Міністрів.

Наступне пленарне засідання відбудеться 25 грудня 2015 року о 12 годині.