22.02.2016

У Представництві Європейської Комісії в Болгарії за сприяння Європейської ради із зовнішніх зносин та Посольства України в Республіці Болгарія відбулася міжнародна конференція «Поглиблена і всеохоплююча зона вільної торгівлі Україна - ЄС: поступове зміцнення України». У заході взяли участь представники офіційних і ділових кіл, неурядових організацій, ЗМІ країни перебування, посли іноземних держав, а також активісти української громади.

У виступах Радника Прем’єр-міністра України Валерія Пятницького, Посла України в Болгарії Миколи Балтажи, директора Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігоря Бураковського було висвітлено економічне і політичне значення ПВ ЗВТ для України, ЄС, в т.ч. Болгарії як важливого кроку на шляху європейської інтеграції нашої держави та двигуна масштабних реформ, покликаного надати імпульс розвитку двосторонньої торгівлі, забезпечити притік інвестицій для вітчизняної економіки тощо. Наголошувалося, що на тлі триваючої воєнної агресії з боку Росії Угода про асоціацію є запорукою незалежності нашої держави.

Учасників конференції було інформовано про актуальну внутрішньополітичну і економічну ситуацію в Україні з наголосом на необхідності забезпечення єдності проєвропейських сил, прискорення євроінтеграційних реформ, посилення боротьби з корупцією, а також консолідованого міжнародного тиску на РФ з метою  змусити її повернутися в міжнародно-правове поле, насамперед стосовно виконання Мінських домовленостей та деокупації Криму.

Представники ділових кіл сигналізували про великий інтерес до поглиблення взаємовигідного економічного співробітництва з Україною в умовах дії ЗВТ.