23.02.2016

22 лютого на території Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Хмельницькій області відбулося відкриття Навчального курсу із гуманітарного розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів експертами та інструкторами з розмінування Збройних Сил США для піротехніків ДСНС зі всіх областей України.

Участь у заході взяли заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко, заступник начальника Управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування  Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Андрій Бевз, перший заступник начальника Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області Дмитро Бондар, представники Посольства США в Україні та Штабу командування Збройних Сил США в Європі.

Під час навчання, яке відбуватиметься в рамках Програми гуманітарного розмінування та триватиме до 11 березня, буде використовуватися сучасне обладнання, що було передано для ДСНС України Штабом командування Збройних Сил США в Європі через Відділ оборонного співробітництва Посольства США в Україні. Сучасне обладнання гарантуватиме надійний захист піротехніків під час розмінування територій та дозволить скоротити час для визначення та маркування ділянок, забруднених вибухонебезпечними предметами. Обладнання включає в себе засоби індивідуального бронезахисту, сучасні металодетектори для пошуку вибухонебезпечних предметів, комплекти для маркування небезпечних територій, групові та індивідуальні комплекти забезпечення проведення робіт з гуманітарного розмінування для 20 піротехніків ДСНС.

Всі американські експерти із знешкодження вибухонебезпечних предметів, які проводитимуть навчання, виконували місії з гуманітарного розмінування в Іраку, Афганістані, Кувейті.