23.02.2016

Прикордонники продовжують здійснювати охорону українсько-російського кордону і лінії розмежування між силами АТО та бойовиками.

Учора пізно ввечері та сьогодні вночі з боку населеного пункту  Олександрівка, що на неконтрольованій території, російські найманці двічі здійснили провокативні обстріли по контрольному посту «Мар’їнка». Терористи використовували стрілецьку зброю та АГС. Ніхто з українських військових не постраждав.

Громадянина Угорщини, який міг брати активну участь у діяльності незаконних збройних формуваннях, затримали прикордонники Краматорського загону. Чоловіка виявили під час перевірки на контрольному пункті «Зайцеве», коли він прямував з підконтрольної бойовикам території. Іноземець не мав при собі належних дозвільних документів. Крім того в нього виявили атрибути Комуністичної партії. Прикордонники з’ясували, що в Україну чоловік потрапив незаконним шляхом, скоріш за все через територію Росії на ділянці, що непідконтрольна Україні, адже офіційно державний кордон він не перетинав. В даний час затриманого передали співробітникам Національної поліції для встановлення всіх обставин.

Ще  одного чоловіка без документів, який прямував з населеного пункту Дзержинськ в бік лінії зіткнення у військовій формі, прикордонники спільно з представниками Національної поліції затримали на блокпосту «Суха Балка». Наразі проводяться перевірочні заходи.

Прикордонники Луганського загону на блокпосту «Щастя» затримали вантаж мінеральних добрив без відповідних документів вагою близько 40 тонн. Сума оцінки вантажу сягає близько 300 тисяч гривень.

Ще одну автівку з вантажем запальничок загальною вартістю близько 25 тисяч гривень прикордонники Донецького загону спільно з представниками фіскальної служби зупинили на контрольному пункті в’їзду-виїзду «Новотроїцьке». Зазначений транспортний засіб прямував на неконтрольовану територію. Автомобіль разом з вантажем передано представникам зведеної мобільної групи для прийняття правового рішення.

Через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Зайцеве» прослідував  вантажний автомобіль з гуманітарним вантажем для жителів Донецька. Вантажівка перевозила понад 2,5 тонни дитячого харчування від благодійної фонду «Доброта».