24.02.2016

Рідні, тренери та вболівальники зустріли українську збірну з ІІ зимових Юнацьких Олімпійських ігор, що проходили у Ліллехаммері (Норвегія) з 11 по 22 лютого.

Привітали команду у аеропорту «Бориспіль» приїхали Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, віце-президент Національного Олімпійського комітету та президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак, представники федерацій фігурного катання, лижного спорту, представники ДЮСШ, в яких займаються юні спортсмени.

«Щиро дякую вам за достойний виступ і медалі. Тренерам – за підготовку нового покоління українського спорту. Бажаю юним спортсменам успіхів, нових перемог а також – не зазнаватися і сумлінно працювати над подальшими результатами», - сказав Ігор Жданов у привітанні.

Нагадаємо, що в активі української юнацької збірної - повний комплект нагород:

-  перше історичне «золото» зимових Юнацьких Олімпійських ігор біатлоністки Христини Дмитренко;

- срібна медаль фігуриста Івана Шмуратко. Він є наймолодшим представником юнацької олімпійської збірної команди, якому наприкінці грудня виповнилось 14 років. Також саме цей вид спорту - фігурне катання, делегував найбільшу кількість своїх учасників до збірної - сім чоловік.

- бронзова медаль у змаганнях зі сноубордингу – у Дарини Кириченко.

Українська юнацька збірна на Іграх була представлена 23 спортсменами. Вони змагалися у дев'яти видах спорту: біатлоні, лижному двоборстві, фігурному катанні, санному спорті, стрибках на лижах з трампліну, лижних гонках, гірськолижному спорті, сноубордингу та скелетоні.

Найбільшу кількість атлетів до збірної підготували Харківська (6 спортсменів) та Львівська (5) області, а також місто Київ (5).

Наступні зимові Юнацькі Олімпійські ігри відбудуться у 2020 у швейцарській Лозанні.