24.02.2016

Запорізькі землевпорядники минулого року завершили нормативну грошову оцінку земель населених пунктів загальною площею 30,14 тис. гектарів. Відповідно до Програми з проведення НГО у Запорізькій області на 2014-2017 роки роботи по оновленню оцінки провели у обласному центрі – місті Запоріжжя та трьох населених пунктах Нововасилівської сільської ради Бердянського району. Матеріали оновленої нормативної грошової оцінки вже затверджені рішеннями місцевих рад та вступили в силу з 1 січня 2016 року.

Фахівці очікують зростання надходжень до місцевих бюджетів. За підрахунками землевпорядної служби регіону нова НГО надасть можливість місцевим громадам отримати на 20% більше від обсягу земельних платежів.

У цьому році землевпорядники планують також завершити роботи з оновлення нормативної грошової оцінки земель ще в двох населених пунктах Запорізької області – містах Оріхів та Пологи.

Загалом, на території регіону налічується 950 населених пунктів: 870 сіл, 66 селищ та 14 міст. У всіх поселеннях здійснена первинна НГО земель.

Довідково

Правові засади проведення оцінки земель визначені Законом України «Про оцінку земель». Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.