24.02.2016

У Національному військово-медичному клінічному центрі Міністерства оборони України “Головний військовий клінічний госпіталь” триває четверта спільна українсько-канадська акція з допомоги пораненим військовослужбовцям Збройних Сил України. До 27 лютого канадські та українські військові хірурги планують прооперувати близько 50 поранених бійців.

Проведення подібних акцій було запропоновано Міністром оборони України під час українсько-канадських консультацій з питань надання допомоги українським військовослужбовцям, пораненим у ході АТО, і здійснюється за кошти української діаспори та Уряду Канади.

Для участі в акціях проводиться відбір пацієнтів, у яких мали місце наслідки важких вогнепальних поранень черепу, а також верхніх і нижніх кінцівок.

Цього разу канадська сторона також передасть клініці щелепно-лицевої хірургії та стоматології Національного військово-медичного клінічного центру спеціальне медичне обладнання та інструментарій для мікрохірургічних оперативних втручань на суму 700 тисяч канадських доларів (понад 500 тисяч доларів США).

За три попередні акції українські та канадські хірурги виконали 183 складних оперативних втручання у 97 поранених. Одночасно проводяться майстер-класи для військових хірургів та анестезіологів регіональних госпіталів України.