26.02.2016

На Рівненській обласній станції переливання крові стартувала акція з добровільної здачі крові для дітей із захворюваннями онкогематології. Одними з перших, хто відгукнувся прийти на допомогу малечі, стали військовослужбовці Збройних Сил України.

Упродовж декількох днів донорами стали майже півсотні військовослужбовців Збройних Сил України. Чоловіки та жінки у військових одностроях, багато з яких нещодавно виконували завдання у зоні проведення Антитерористичної операції, прибули на станцію переливання крові, щоб врятувати життя представникам майбутнього України.

Як зазначила голова правління благодійного фонду «Скарбниця Надії» Юлія Кутик, з військовими дуже приємно мати справу. Вони насправді є ідеальними донорами, адже кожен, хто прийшов сюди, має добрий стан здоров’я та активно займається спортом.

Начальник військово-медичної служби управління оперативного командування «Захід» підполковник медичної служби Галина Петрикова розповіла, що для бійців донорство справа не нова, адже під час активних бойових дій спасти бойового побратима, який отримав поранення, є справою честі. Вона зазначила, що були випадки, коли заради життя пацієнта в погонах українським військовим випадало бути донорами під час прямого переливання крові у польових умовах.

Знаково, що організатором донорської акції став благодійний фонд «Скарбниця Надії», який з самого початку збройної агресії на Сході України неодноразово допомагав бійцям на передовій у забезпеченні бронежилетами. Зараз прийшов час віддячити громадянам за підтримку, а тим паче дітям.

В акції з добровільної здачі крові для хворих дітей взяли участь і строковики. Один із них – солдат Владислав Ігнатенко, який вперше добровільно пожертвував кров у свій 22-й день народження.

Протягом найближчого часу до обласної станції переливання крові планують завітати ще кілька десятків військовослужбовців Збройних Сил України, які проходять службу у військових частинах Рівненського гарнізону.