27.02.2016

25 лютого в Міністерстві інфраструктури  відбулась робоча зустріч з представниками міжнародних донорських проектів під головуванням Міністра інфраструктури Андрія Пивоварського. У заході також взяли участь Посол США Джеффрі Р. Пайєтт, Посол Китайської Народної Республіки Жан Шиюн, Посол Королівства Нідерландів Кіс Кломпенхауер, Посол Туреччини Йонет Джан Тезель, Посол Федеративної Республіки Німеччина Крістоф Вайль, Посол Фінляндії Юха Віртанен, Посол Французької Республіки Ізабель Дюмон, Посол Швейцарської Конфедерації Гійом Шойрер, делегація представництва ЄС в Україні, Міжнародної  фінансової корпорації, Світового Банку, ЄБРР, Американської торгової палати.

Міністр поінформував присутніх про проточний стан перебігу реформ, які здійснює Міністерство інфраструктури. Зокрема зосередився на процесі корпоратизації Укрзалізниці, дерегуляції в портах та інвестиційному потенціалі транспортної сфери. В той же час Андрій Пивоварський зазначив, що для продовження процесу реформування наразі не вистачає підтримки урядових проектів в українському Парламенті.

Окрему увагу Андрій Пивоварський приділив питанням залучення інвестицій в розвиток портів та розповів про роботу відомства в цьому напрямку. Так, 24 лютого було підписано інвестиційну угоду з міжнародною компанією Cargill щодо будівництва зернового терміналу в порту «Южний». Очікувані інвестиції в проект складуть близько 100 мільйонів доларів США. «Угода з Cargill – це символічна подія в критичні для України часи і доказ того, що наша країна цікава інвесторам. Але ми могли б підписувати такі контракти щомісяця, якби Верховна Рада проголосувала за законопроект №2488а, що виведе державні стивідорні компанії зі списку об’єктів, які не підлягають приватизації», – впевнений Андрій Пивоварський. На переконання Міністра прозора і конкурентна приватизація держстивідорів дозволить залучити в Україну більше 1 млрд. дол. США «розумних» інвестицій.

Учасники зустрічі високо оцінили досягнення Міністерства і у сфері роботи з Open Data. За розпорядженням Кабміну відомство має оприлюднити близько 50 наборів відкритих даних у всіх сферах своєї відповідальності. Наразі це один з пріоритетних проектів Міністерства, що потребує донорської підтримки для налагодження системи аналізу інформації. Сторони також обговорили необхідність надання технічної допомоги у створенні майстер-плану розвитку портової галузі та внутрішніх водних шляхів. Зазначені проекти мають особливу важливість з огляду на очікуване збільшення обсягів експорту сільськогосподарської продукції. Наразі є нагальна необхідність у розробці стратегічного плану розвитку портів України, що стане підґрунтям  для подальшого пошуку концесіонерів. Важливо, щоб розробку такого плану забезпечували міжнародні організації, що гарантуватиме прозорість процесів та незаангажованість.

З детальним описом перспективних проектів можна ознайомитись у презентації.