27.02.2016

На Житомирщині з початку запровадження ініціативи про забезпечення землею із заявами на отримання ділянок до землевпорядної служби області звернулись 2228 учасників АТО. На сьогодні військові отримали дозволи на розробку землевпорядної документації для відведення 1909 земельних ділянок загальною площею 1635,1 гектарів. Землі розташовані поза межами населених пунктів.

Вже завершили процедуру оформлення землі у власність 523 учасники АТО. Військовим передали 293,2 га земель. Власники планують використати 370 ділянок площею 41 га для садівництва. Ще на 153 ділянках площею 252,2 га призначені для ведення особистого селянського господарства.

Землевпорядники Житомирщини зарезервували в регіоні 5577 га земельних масивів, що можуть бути передані учасникам АТО у власність. Військовослужбовці, які вирішили одержати земельні ділянки на території будь-якого району, можуть ознайомитися із матеріалами про вільні землі на веб-сайті головного управління Держгеокадастру у Житомирській області.

Довідково

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.