27.02.2016

У Мінсоцполітики відбулася робоча зустріч заступника Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергія Устименка з представниками Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Обговорювалися питання подальшої співпраці.

Сергій Устименко повідомив, що цього тижня Уряд схвалив важливі документи – Державну соціальну програму протидії торгівлі людьми до 2020 року і Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН №1325 «Жінки, мир, безпека» на той же період.

«Ми переходимо до стадії імплементації цих актів. Розраховуємо і на вашу підтримку, зокрема, на нові спільні проекти», - зазначив Сергій Устименко.

Загальний огляд особливостей впровадження ухвалених документів зробила директор Департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Мінсоцполітики Наталія Федорович. Одним із питань, на якому зосереджена увага Міністерства, вона назвала ідентифікацію жертв торгівлі людьми. «Лише за минулий рік ми встановили таких осіб більше, ніж за всі попередні роки, - поінформувала Федорович. – Сподіваємося не менш активно продовжувати цю роботу і у 2016 році».

Старший радник ОБСЄ з гендерних питань МірославаБехам запевнила, що в Організації вважають важливим налагоджений з Мінсоцполітики діалог. Разом з тим, вона зауважила, що протидія будь-яким видам дискримінації, торгівлі людьми і гендерній нерівності має здійснюватися на усіх рівнях, насамперед на місцях, де, власне, мешкають громадяни, які потребують допомоги.

Обговорювалися очікувані напрямки співпраці української сторони з ОБСЄ, зокрема, навчання вітчизняних соціальних працівників. Окрему увагу учасники розмови приділили додержанню прав жінок у зоні військового конфлікту на Сході нашої держави. «У межах питань, за які ми відповідаємо, Міністерство соціальної політики може і зобов’язане впливати на ситуацію у цьому регіоні, - зауважив Устименко. – Водночас нагадаю, що ми не маємо можливостей контролювати ситуацію на тимчасово окупованій території. Для підвищення ефективності наших зусиль було б доцільним посилити співпрацю з Моніторинговою місією ОБСЄ, яка працює у зоні АТО».