28.02.2016

Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з громадськими організаціями підписав Указ «Про сприяння розвитку громадянського суспільства». Цим документом було затверджено Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства на 2016-2020 роки.

Указом також утворено Координаційну раду сприяння розвитку громадянського суспільства при Президенті України. Співголовами Координаційної ради стали Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та заступник голови Адміністрації Президента України Ростислав Павленко.

Координаційна рада стане консультативно-дорадчим органом при Президенті України, який створений для налагодження більш ефективного діалогу та партнерських відносин громадськості та органів державної влади і місцевого самоврядування.

«Громадські організації повинні долучитись до створення Агенцій регіонального розвитку. Саме участь громадськості дозволяє нам ефективніше рухати реформу децентралізації», - сказав Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час зустрічі.

«Ми прийняли рішення Уряду про створення Агенцій регіонального розвитку. Це неурядові некомерційні організації, які формуватимуться з представники органів місцевого самоврядування та громадськості. Вони зможуть публічно контролювати діяльність органів місцевого самоврядування», - нагадав Геннадій Зубко.

«Агенції стануть додатковим інструментом у забезпеченні належного темпу реформи децентралізації. Зараз ми вже на тому рівні впровадження децентралізації, коли не можна пригальмовувати», - наголосив урядовець.

Геннадій Зубко запросив громадські організації долучитись до формування в регіонах цих агенцій.

«Головне завдання Агенцій вибудовувати стратегією регіонального розвитку, визначати пріоритети за якими потрібно рухатись і за якими напрямками витрачати кошти», - сказав Геннадій Зубко.

«Децентралізація - це ключова реформа країни, яка остаточно зруйнує стару систему управління і дасть можливість ефективному урядуванню на місцях», - сказав Геннадій Зубко.

Нагадаємо Мінрегіон відповідальний за впровадження реформи децентралізації в Україні.