01.03.2016

Мінагрополітики звільнило двох директорів підвідомчих держпідприємств та ще десяти керівникам було оголошено догани. Дисциплінарні заходи вжиті за невиконання або неподанняфінпланів ДП. Рішення ухвалене за результатаминаради з директорами підприємств 26 лютого 2016 року під головуванням Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослава Краснопольського.

Так, Мінагрополітики провело аналіз подання держпідприємствами фінансових планів. На 26 лютого було отримано 90 проектів фінпланів на 2016 рік, з яких затверджено лише 32. «Практично всі проекти не відповідають вимогам та методичним рекомендаціям та неодноразово повертались міністерством на доопрацювання. Керівники повинні не лише розробити та подати фінплани, але й забезпечитиїхню якість та належне й своєчасне виконання», - наголосив Ярослав Краснопольський.

Також під час наради розглядалось питання виплати та погашення заборгованості із заробітної плати працівникам державних підприємств. Адже ця тема знаходиться на постійному контролі Міністерства. Ярослав Краснопольський наголосив: «До керівників, які допустять порушення, пов’язані з виплатою заробітної плати, вживатимуться заходи дисциплінарного стягнення. Також відповідні матеріали передаватимуться до правоохоронних органів для реагування». У свою чергу директор департаменту з управління держвласністю Володимир Кудінов повідомив, що проведено відповідний аналіз виникнення заборгованості надержпідприємствах. Відтак, у минулому році до правоохоронних органів направлено 22 звернення, порушено декілька кримінальних справ.

Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко вкотре наголосив: «Мінагрополітики як не втручалось, так і не буде втручатись в операційну діяльність держпідприємств зі своєї сфери управління. Діяльність ДП – це зона повної відповідальності його керівника. Разом з тим ми жорстко контролюватимемоподання та виконання директорами фінпланів за квартальними звітами, а також фінансові результати та виробничі показники держпідприємств. Це стосується всіх без виключення керівників, в тому числі й тих, кого у минулому році було обрано на кадровому конкурсі».

Нагадаємо, Мінагрополітики запровадило практику заслуховування директорів ДП щодо результатів роботи очолюваних ними компаній. За висновками таких нарад ухвалюються відповідні кадрові та дисциплінарні рішення. Так,раніше за невиконання фінпланів, саботаж приватизаційних процесів та інші порушення до низки директорів ДП вже було вжито дисциплінарні заходи – звільнення та оголошення догани.