02.03.2016

У ході перемовин з керівництвом Міністерства навколишнього середовища та води Об’єднаних Арабських Еміратів досягнуто домовленості про зняття заборони на експорт української м’ясної продукції, зокрема сторони підписали ветеринарні сертифікати на експорт яловичини та м’яса овець з України до ОАЕ. Також відтепер на ринок ОАЕ дозволено експортувати м’ясо птиці. Це стосується підприємств, які вже отримали право експорту до країн Євросоюзу. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своєму блозі на інтернет-порталі «Обозреватель».

«Крім того, ми зацікавлені в експорті до ОАЕ молока та молочних продуктів, риби та рибних продуктів, яєць.  Для отримання дозволів від представників ОАЕ українською стороною були передані відповідні проекти ветеринарних сертифікатів», - зазначив Міністр.

Серед інших перспективних напрямів торгового співробітництва, за словами Олексія Павленка, можна виокремити експорт меду, кондитерської продукції та плодоовочевої консервації, а також живої забійної великої та дрібної рогатої худоби.

«Ми плануємо найближчим часом підготувати необхідні документи та передати їх відповідним органам у Арабських Еміратах», - запевнив  очільник відомства.

При цьому він зауважив, що розглядається також збільшення імпорту з ОАЕ до України. Адже зараз 96%  імпорту приходиться на каву, чай, мате  і прянощі ($7 млн.). Водночас Україна може імпортувати не лише це, але і традиційні для арабських країн продукти, які важко знайти на інших ринках. Наприклад, молоко верблюдів та окремі види риби.

«Я вірю, що зроблені кроки – це лише початок нашої плідної та успішної співпраці в агросекторі. Ми сповнені рішучості у максимально короткі строки розширити ринки збути для вітчизняних сільгосптоваровиробників, і поглиблення доступу до ринку ОАЕ стає черговим доказом того, що ми докладаємо всіх зусиль, аби здійснити задумане», - підсумував Міністр Олексій Павленко.