02.03.2016

«Об’єднані Арабські Емірати є великим фінансовим центром Близького Сходу. Це – одна з найбільш економічно розвинених країн не тільки африканського континенту, але і світу загалом. Водночас, з об’єктивних причин ринок харчових продуктів ОАЕ є імпортозалежним. При цьому споживання продуктів харчування в ОАЕ на душу населення є найбільшим в регіоні, а загальний обсяг імпорту сільськогосподарської продукції має тенденцію до збільшення. Тож цей ринок є дуже перспективним з точки зору збільшення експорту туди вітчизняної сільськогосподарської продукції», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своєму блозі на інтернет-порталі «Обозреватель».

За словами Міністра, аналіз стану торговельно-економічних відносин України з ОАЕ в сфері сільського господарства свідчить про те, що незважаючи на зменшення товарообігу в 2015 році у порівнянні з 2014, у найближчому майбутньому існують реальні перспективи виведення двостороннього економічного співробітництва на якісно новий рівень.

«Ми довели, що український агросектор навіть в складних соціально-економічних умовах здатен не лише забезпечити продовольчу безпеку власної держави, але й успішно експортувати продукцію власного виробництва в інші країни. Вже сьогодні ми годуємо 190 країн світу, і це – тільки початок», - наголосив голова відомства.

Він повідомив, що товарообіг між країнами у 2015 році склав $141 млн., при цьому сальдо залишається позитивним: експорт становить $134 млн., імпорт – всього $7 млн.

При цьому у структурі аграрного експорту України до ОАЕ основну частку  складають олія ($48 млн.) та насіння олійних культур ($23 млн.), яйця птиць ($24 млн.), зернові злаки ($22 млн.).

«Важливо, що по останніх двох позиціях за минулий рік відбулося збільшення показників на 57%. Це та цифра, яка переконливо свідчить, що збільшення експорту до Об’єднаних Арабських Еміратів – не пусті слова», - додав Олексій Павленко.