02.03.2016

У Полтавській області з моменту запровадження ініціативи про забезпечення землею безпосередньо до органів Держгеокадастру звернулися 2303 учасників АТО. На сьогодні у землевпорядній службі регіону вже надали 1960 дозволів на розробку проектів землеустрою для відведення земельних ділянок. На Полтавщині військовослужбовці стануть власниками 3350 га земель. Вже прийняті 72 накази про затвердження проектів землеустрою та надання земельних ділянок у власність. Інші пакети документів знаходяться на стадії підготовки та розгляду.

Здебільшого учасники АТО отримають із земель сільськогосподарського призначення державної власності ділянки для ведення особистого селянського господарства. Під ці потреби 1802 військовим передадуть землі площею 3331,08 га (92% від виданих дозволів). Ще 158 ділянок площею 18,74 га призначені для ведення садівництва.

Землевпорядники Полтавщини зарезервували для потреб учасників АТО, які виявлять бажання отримати ділянки на території регіону, більше 5,0 тис. га земель. Військові можуть ознайомитися із матеріалами про вільні ділянки у відкритому доступі на сайті головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

Довідково

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.