02.03.2016

25 лютого 2016 року за сприяння Надзвичайного і Повноважного Посла України в ОАЕ Юрія Полуреза в приміщенні Міністерства навколишнього середовища та води Об’єднаних Арабських Еміратів (далі – ОАЕ) відбулася робоча зустріч між заступником Голови Держветфітослужби України Олександром Вержиховським та заступником Міністра - Делегатом МЕБ від ОАЕ Абдель РахімомАль-Хамді.

Під час зустрічі було обговорено поглиблення співпраці між Україною та ОАЕ в рамках Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), налагодження швидкої процедури взаємного доступу харчових продуктів та визначено стратегію співпраці в сфері безпечності харчових продуктів на майбутнє.

У ході перемовин Аль-Хамді поінформував про зняття заборони на експорт яловичини з України, а також про затвердження для експорту на свій ринок підприємств, які мають право експорту до ЄС м’яса птиці.

Сторони підписали ветеринарні сертифікати на експорт яловичини та м’яса овець з України до ОАЕ, що є підтвердженням права експорту України зазначеної продукції на цей ринок.

Українська сторона під час зустрічі передала проекти ветеринарних сертифікатів на експорт молока та молочних продуктів, риби та рибних продуктів, а також яєць до ОАЕ.

Також була висловлена зацікавленість в експорті з України живої забійної ВРХ та ДРХ (кози, вівці).

«Право на експорт м'яса птиці в ОАЕ отримали компанії, що мають право на поставки цієї продукції до ЄС. Тому ще раз відзначу: ЗВТ з ЄС — це наш ключ до ринків країн Азії та Африки, для яких важливе розуміння стандартів якості продукції. В минулому році ми поставили до ОАЕ продукції на суму в $135 млн. Переконана, що розширення співробітництва може збільшити український експорт до цієї країни до рівня в $300 млн. в найближчій перспективі. Окрім того, ОАЕ — це величезний торгівельний hub, через який продукція експортується в інші країни арабського світу», - сказала заступник Міністра аграрної політики України з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька.

Під час зустрічі сторони домовилися оперативно відпрацювати ветеринарний сертифікат на експорт з України меду та сертифікати здоров’я на експорт кондитерської продукції, плодоовочевої консервації, тощо.

Зі свого боку, Аль-Хамді висловив зацікавленість щодо експорту в Україну традиційних продуктів, які виробляються в ОАЕ, зокрема молока верблюдів та риби.

«Делегати МЕБ висловили принципову домовленість щодо налагодження плідної взаємної співпраці на благо обох держав та проведення зустрічі під час щорічної Генеральної сесії МЕБ, яка відбудеться в травні цього року в м. Париж», - зазначив за результатами зустрічі заступник Держветфітослужби України Олександр Вержиховський.

Довідково

Держветфітослужба інформує, що для отримання права експорту м’яса птиці, яловичини та м’яса овець зацікавлені підприємства мають звернутися до Міністерства навколишнього середовища та води ОАЕ та подати онлайн-заявку на проведення інспектування.

У разі успішного виконання ветеринарно-санітарних вимог ОАЕ та відповідної сертифікації Халялю за результатами інспектування підприємства можуть включені до списку затверджених.

Перелік дозволених для експорту підприємств розміщений за посиланням: http://www.moew.gov.ae/assets/4b6c6cce/updatedlistabattoirs-14-2-2016.aspx.

У випадку зацікавленості щодо експорту інших харчових продуктів до ОАЕ надсилайте запит до Держветфітослужби України.