03.03.2016

ЯЦЕНЮК А.П. – Шановні колеги! Я хотів би розпочати з декількох прохань до Мінекономіки і до Міноборони.

Ви знаєте про те, що ми прийняли врешті законодавство про прозорі і чесні державні закупівлі. Система прозора, тобто система електронних торгів розпочинає функціонувати в цілому по країні. Міністр оборони взяв на себе відповідальність і звернувся до Уряду про проведення так званого експерименту. В результаті цього експерименту по харчуванню українських військовослужбовців вперше за історію України виграла компанія з міжнародною репутацією, це компанія "Метро", яка запропонувала постачати продукти харчування для Збройних Сил України у Львові і Одесі на 30% дешевше, ніж пропонували всі інші. Ми забезпечили конкуренцію.

Що відбувається зараз? Зараз Міноборони так само хоче провести чесний і прозорий тендер по наданню послуги по харчуванню української армії. Чотири компанії протягом останніх 10 років сидять як упирі на державних закупівлях, завищують ціну, надають неякісні послуги для українських вояків. І зараз вони розпочали компанію по тому, щоб зірвати тендер, такий самий публічний і прозорий тендер на загальну вартість 3,5 млрд. грн., щоб не допустити прозорі і чесні компанії до тендеру, а продовжити 10-літні контракти на харчування українських військовослужбовців, які були укладені без прозорих процедур, без тендерів, які поставляють послугу по харчуванню за завищеною ціною і неякісну. Додумались навіть до того, що пішли в парламент і намагались прийняти закон, який би зобов’язував Міноборони продовжити контракти на харчування з цими компаніями, до цього додумались. Завдяки позиції парламенту й економічного комітету це було заблоковано.

Зараз вони пішли наступним шляхом. Умисно вкидаються десятки фірм, які пов’язані з цими корумпованими компаніями, які до сьогоднішнього дня хочуть сидіти на постачанні продуктів харчування в Міноборони, хочуть зірвати тендер і хочуть зобов’язати все ж таки Міноборони далі продовжити договори з компаніями, які роками сидять і висмоктують кошти з державного бюджету. Це питання національної безпеки і репутації влади. Я не допущу того, щоб компанії, які ще годували російський Чорноморський флот, далі продовжували висмоктувати гроші з бюджету і неякісно та дорого харчувати українську армію.

Тому я прошу Максима Нефьодова як людину, яка безпосередньо працювала над законом, яка знає всі тонкощі, Міністра оборони, МВС, СБУ, ДФС невідкладно вжити заходів до проведення прозорого та публічного тендеру.

В тому випадку, якщо будуть доведені факти умисного зволікання і зупинки тендерних процедур, розпочати кримінальні провадження по відношенню як до посадових осіб, так і до компаній, які хочуть зірвати харчування української армії і протягнути наступну корумповану схему.

Після засідання Уряду я прошу, Максиме, викликати всіх, хто Вам потрібен. Національна поліція, СБУ, прокуратура – хто вам потрібен для того, щоб провести цей тендер?

Після засідання Уряду у вас будуть голова ДФС, керівник податкової міліції. МВС, будь ласка, Національну поліцію відправити туди. Я зателефоную голові СБУ. Він не підпорядкований Уряду, але я думаю, що він так само буде боротися з корупцією, як і всі наші органи державної влади, які зараз борються за те, щоб не допустити цієї корумпованої оборудки.

Я Вас прошу, все в публічну площину. І поінформувати завтра про те, які заходи були зроблені.

Степане Тимофійовичу, Вам окрема подяка за те, що Ви тримаєтеся і не дали можливості їм продовжити ці контракти.

В рамках наших реформ минулого року я звернувся до Міносвіти з проханням, щоб ми розпочали проект будівництва так званих опорних або hub schools.

Наше основне завдання в освіті – це якість середньої освіти. І це наше програмне завдання на 2016 рік. Тому що середня освіта є базою, базою для майбутнього країни, базою для нових якісних фахівців, і базою для того, щоб Україна мала кадровий потенціал, щоб проводити далі реформи, через десятиліття в тому числі. Тому сьогодні Міністерство освіти запрезентує програму формування опорних шкіл в Україні.