03.03.2016

У пункті пропуску «Нові Яриловичи – Нова Гута» 1 березня відбулася робоча зустріч Голови ДФС України Романа Насірова з Головою Державного митного комітету Республіки Білорусь Юрієм Сеньком, яка присвячувалася обговоренню питань співпраці у митному напрямі.

«Сьогодні у нас є можливість вивести на якісно новий рівень співробітництво між митними відомствами. Підтвердженням цьому є успішна реалізація унікального проекту PRINEX, який працює в інтересах наших країн. Завдяки нашій співпраці ми не тільки спрощуємо митні процедури при перетині кордону, що сприятиме розвитку міжнародної  торгівлі, але й створюємо комфортні умови роботи для наших співробітників», - наголосив Роман Насіров.

За його словами, інформація, отримана у рамках реалізації цього проекту, широко використовується в автоматизованій системі аналізу та управління ризиками. Також планується обмін інформацією між митними органами двох держав про результати застосування технічних засобів митного контролю.

Крім того, українською стороною було підтримано ініціативу білоруських колег щодо запровадження проекту в рамках «Східного партнерства» щодо оснащення автомобільних пунктів пропуску скануючими системами, які дозволять оглядати товар, не розвантажуючи його з автомобіля.

Учасники зустрічі також розглянули питання створення системи попереднього оповіщення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-білоруському кордоні для забезпечення його безперебійного перетину, перерозподілу потоків легкового та вантажного транспорту залежно від завантаження пунктів пропуску.

Сторони обговорили й аспекти взаємодії та взаємодопомоги правоохоронних органів України та Республіки Білорусь  у протидії митним правопорушенням.

Так, зокрема, минулого року митницями ДФС на українсько-білоруському кордоні виявлено 1,5 тис. фактів порушення митного законодавства на суму 66,3 млн. грн. З незаконного обігу вилучено предметів правопорушень на суму 21 млн. грн., попереджено 61 спробу незаконного переміщення через митний кордон України понад 480 тис. шт. цигарок, виявлено 104 факти незаконного переміщення наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

Довідково

Загальна довжина кордону між Україною та Республікою Білорусь складає 891 км. На українсько-білоруському кордоні діють 18 пунктів пропуску та 6 пунктів контролю.