03.03.2016

1 березня у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбулася офіційна церемонія відкриття Матчу за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок за участі гросмейстерок Марії Музичук і Хоу Іфань.

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов привітав учасниць турніру, представників ФІДЕ, керівництво Львівської області та міста із визначною подією. "Я щасливий, що є свідком цієї визначної, без перебільшення, події. У Львів прийшли великі шахи".

Віце-президент ФІДЕ Георгіос Макропулос заявив, що Львів більш ніж гідний проводити матч такого рівня, оскільки місцева шахова школа виховала понад 30 міжнародних гросмейстерів.

Згодом голова Львівської ОДА Олег Синютка зробив символічний перший хід білою фігурою на гігантській шахівниці, а чорними йому відповів Міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

Також напередодні урочистого відкриття погасили художню "шахову" поштову марку. Участь у спецпогашенні марки взяли Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, міський голова Львова Андрій Садовий, голова Львівської ОДА Олег Синютка, Марія Музичук і Хоу Іфань, в.о. директора Львівської УДППЗ "Укрпошта" Микола Ростов.

На площі Ринок біля Львівської міськради урочисто підняли прапор шахового чемпіонату, на якому зображений логотип міста, створений спеціально до матчу.

Зокрема, на церемонії відкриття під час ритуалу жеребкування українська та китайська спортсменки визначили, хто матиме право першого ходу у протистоянні. Обравши писанки із чорною та білою фігурами, шахістки визначили, що матч за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок розпочне білими фігурами Марія Музичук, а  чорними гратиме Хоу Іфань.

Перша партія матчу розпочнеться у середу, 2 березня, о 15:00 в палаці Потоцьких. Матч складається з 10 партій. Якщо в них не визначиться переможець, то відбудуться ще 4 тай-брейки. На випадок нічиєї буде призначено ще дві партії, а якщо і вони не визначать переможця, то шахістки зіграють останню партію під назвою "Армагеддон". У разі нічиєї переможе шахістка, яка грає чорними.