04.03.2016

Впровадження європейської моделі ринку електроенергії сприятиме розвитку в Україні відновлюваних джерел енергії. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час виступу в стратегічному фокус-дні з питань електроенергетичного сектору України (сесія «Політика і законодавство») VII-ї щорічної конференції Інституту Адама Сміта Українського енергетичного форуму, який відбувся 3 березня 2016 року.

На початку виступу Голова Держенергоефективності привітав учасників заходу та охарактеризував позитивний вплив нової моделі ринку електроенергії.

«Реформування ринку електроенергії України є одним із ключових пріоритетів і важливим кроком у напрямку інтеграції до Європейського Союзу», - повідомив Сергій Савчук та зауважив, що створення нової моделі ринку електроенергії в Україні передбачає подолання цілої низки енергетичних викликів та сприятиме розвитку відновлюваної енергетики.

Сергій Савчук проінформував про Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року, який передбачає збільшення частки енергії, виробленої з відновлюваних джерел до 11% у 2020 році. Про прийнятий у минулому році Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії», який стимулює розвиток відновлюваної енергетики. Відзначив ключові позиції цього Закону та навів перші позитивні результати від його впровадження.

«Так, у 2015 році в 11 разів збільшилася кількість домогосподарств, що встановили сонячні панелі, згенерувавши за рік понад 410 тис. кВт/год.», - зазначив Сергій Савчук.

Він повідомив про розроблений і погоджений з усіма центральними органами виконавчої влади, а також Енергетичним Співтовариством проект Закону України про енергетичну ефективність будівель. Цей Закон сприятиме збалансованому попиту на електроенергію та забезпечить прогнозованість взаємовідносин споживачів та постачальників електричної енергії за рахунок впровадження енергоефективних заходів у будівлях.

Крім того, у рамках конференції Інституту Адама Сміта відбулася зустріч Голови Агентства з керівником відділу розвитку бізнесу в країнах СНД компанії BloombergNew Energy Finance Тетяною Мулеса.

На зустрічі було обговорено можливі шляхи подальшої співпраці між Держенергоефективності та BloombergNew Energy Finance, зокрема BloombergNew Energy Finance готовий надати допомогу Україні в частині підготовки аналітичних звітів щодо розвитку сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Довідково

Захід відбувся за участі експерта з енергетичних ринків, проектного офісу в Україні, Секретаріату енергетичного співтовариства Катерини Каралі, Голови підкомітету з питань електроенергетики та транспортування енергії Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Лева Підлісецького, генерального менеджера підрозділу дорадчих послуг Wärtsilä Energy Solutions Крістіана Мякели та інших.

Bloomberg New Energy Finance готує унікальний аналіз, інструменти і дані для осіб, які приймають рішення щодо змін в енергетичній системі. Базується в: Лондоні, Нью-Йорк, Пекін, Кейптаун, Гонконг, Мюнхен, Нью-Делі, Сан-Франциско, Сан-Паулу, Сінгапурі, Сіднеї, Токіо, Вашингтон, округ Колумбія і Цюріх.