04.03.2016

На засіданні правління Громадської ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловостібуло розглянуто напрямки роботи у 2016 році вугільно-промислового, торфодобувного, електроенергетичного та нафтогазового секторів Міненерговугілля України.

Директор департаменту електроенергетичного комплексу Ольга Буславець поінформувала, що напередодні успішно пройшов круглий стіл під головуванням Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, де західні партнери  та експерти підтримали розроблений законопроект про ринок електроенергії. Вона також наголосила, що законопроект надасть певні переваги споживачу, зокрема дозволить самостійно обирати постачальника електроенергії, а також вибирати тарифні плани та умови постачання електричної енергії, завдяки конкуренції на постачання отримувати більш якісне обслуговування. «Законопроект буде сприяти розвитку енергетичної галузі, стимулювати надходження інвестицій в галузь, розвивати конкуренцію у всіх сегментах ринку електроенергії, створювати умови рівності для учасників ринку, а також забезпечити можливість інтеграції енергосистеми України в європейські ринки електричної енергії», - зауважила вона.

«Проект Закону повністю відповідає вимогам Третього енергопакета ЄС» - наголосила директор департаменту.

Ольга Буславець повідомила представникам громадськості, що для реалізації законопроекту та  створення повноцінного ринку електроенергії потрібно близько 2 років з часу його прийняття, тому Міненерговугілля врахувало попередні уроки впровадження законодавства і ще до прийняття законопроекту почало готувати вторинне законодавство.

У ході обговорення представники громадськості цікавилися питаннями операційної дисципліни на ринку електричної енергії, заходами щодо оптимізації роботи ТЕС та перспектив теплової генерації, збалансування ринку, функцій Держенергонагляду, зокрема ст. 9 законопроекту, вартості електроенергії після впровадження законопроекту, перспектив вугільної галузі та вирішення питання збуту вугілля тощо.

Ольга Буславець, відповідаючи громадськості, зауважила, що сьогодні на функціонування електроенергетичного комплексу впливає низка факторів, серед яких – зменшення споживання електроенергії на 15-16% протягом останнього року, втрата ринку збуту електроенергії на тимчасово окупованої території Крим, збільшення частки АЕС в енергетичному балансі (до 58%) через ризики з постачанням енергетичного вугілля та необхідністю утримувати збільшення тарифу на електроенергію тощо. «Вирішення низки питань роботи електроенергетичного комплексу можливе завдяки розширенню ринку збуту електроенергії. Зараз Міністерство опрацьовує питання щодо можливості відновлення експортного потенціалу. На сьогодні існує перепона по цьому напрямку – не  конкурентоспроможна ціна української електроенергії на потенційних ринках»,- зазначила О.Буславець..

Члени Правління Громадської ради при Міненерговугілля за результатами засідання підтримали необхідність найскорішого прийняття проекту Закону про ринок електричної енергії Верховною Радою України в першому читанні та звернули увагу на необхідність уважного опрацювання наданих пропозицій до проекту.