04.03.2016

Роздержавлення державних підприємств Мінагрополітики сприятиме залученню приватних інвестицій в агропромисловий комплекс. Як наслідок – нові робочі місця, оновлення матеріально-технічної бази підприємств, підвищення ефективності обробітку землі. Про це повідомив Перший заступник Міністрааграрної політики та продовольства Ярослав Краснопольський під час засідання колегії Мінагрополітики з міжнародними донорськими організаціями.

Він додав, що у процесі приватизації відбуватиметься розпаювання земель серед працівників підприємств, що приватизуються (до приватизації запропоновано 120 тис. га землі). Це сприятиме у подальшому формуванню ринку землі.

За словами Ярослава Краснопольського, ще одним важливим напрямком роботи Мінагрополітики є подолання корупції на державних підприємствах. «Приватизація стратегічних державних підприємств (ПАТ «ДПЗКУ», ДП «Артемсіль», ДП «Укрспирт», ПАТ «Аграрний фонд») відбуватиметься під довгострокові інвестиційні зобов’язання. Це забезпечить подальший розвиток таких компаній та відповідний контроль з боку держави за виконанням інвесторами (покупцями) таких зобов’язань», - наголосив Перший заступник Міністра.

«УМінагрополітики застосовується індивідуальний підхід до приватизації ДП «Укрспирт» для ефективного реформування спиртової галузі та її демонополізації. Загалом передача державних підприємств Мінагрополітики до сфери управління Фонду державного майна України дозволить швидко та якісно підготувати їх до приватизації», - зауважив ЯрославКраснопольський.

На його думку, удосконалення процедури приватизації майна в агропромисловому комплексі дозволить прискорити приватизаційні процеси, зберегти цілісність приватизованих підприємств та надати переважно право трудовим колективам на приватизацію державних сільськогосподарських підприємств.