04.03.2016

Напрямки реформування земельних відносин у Мінагрополітики націлені на необхідність завершення земельної реформи, створення належної законодавчої бази для запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення. Про це наголосив Перший заступник Міністра Ярослав Краснопольський під час засідання колегії Мінагрополітики з міжнародними донорськими організаціями.

За його словами,  передбачається реформування земельних відносин за такими основними напрямками: дерегуляція обороту прав на земельні ділянки, стале землекористування, консолідація землеволодіння та землекористування, запровадження повноцінного ринку земель сільськогосподарського призначення. Також вдосконалення та розвиток системи кадастру та реєстрації речових прав на нерухоме майно та забезпечення та захист прав на земельні ділянки.

«Реалізація напрямів забезпечить створення умов для ефективного управління земельними ресурсами на підставі стабільного інформаційного забезпечення та удосконаленої кадастрово-реєстраційної системи,  раціонального землекористування. Тим самим це підвищить продуктивність в аграрному секторі, збільшить доходи місцевих бюджетів від земельних платежів та надасть більше можливостей для розвитку сільських територій. Реформування земельних питань створить фундаментальні засади для відкриття прозорого ринку сільськогосподарських земель та відкриє надходження інвестицій у сільське господарство», - повідомив Ярослав Краснопольський.