30.03.2016

У понеділок, 28 березня 2016 року, в Антимонопольному комітеті України відбувся семінар на тему «Застосування оновленої методології проведення аналізу регуляторного впливу» в рамках впровадження змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 р. № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта».

Захід пройшов під керівництвом Ксенії Ляпіної, голови Державної регуляторної служби України, представників Антимонопольного комітету України, Фонду державного майна України, Державного космічного агентства України, Національного інституту стратегічних досліджень та Центру комерційного права.

Відкрила семінар Ксенія Ляпіна, яка зазначила, що зміни, внесені до методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, містять в собі найкращий світовий досвід та передбачають використання нового формату АРВ (аналізу регуляторного впливу), а саме, цифрового.

У ході семінару було презентовано аналіз регуляторного впливу, як інформативно-аналітичного документу, який обґрунтовує необхідність державного регулювання, відповідність регулювання принципам державної регуляторної політики та досягнення максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат. Детально зупинились на тому, як проводиться АРВ, яких помилок припускаються розробники  при його проведенні, та було надано рекомендації у напрацюванні практичних навичок застосування оновлених підходів до здійснення аналізу регуляторного впливу.

Також під час заходу розглянуто застосування М-Тесту (тесту малого підприємництва)  як частини аналізу регуляторного впливу. М-Тест розроблено й запроваджено в Україні на  виконання умов Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також відповідно до норм європейського законодавства.

На завершення семінару слухачі задавали питання щодо впровадження змін у застосування оновленої методології проведення аналізу регуляторного впливу відповідно до специфіки свого напряму роботи. У  свою чергу лектори наголосили на можливості звертатися до Державної регуляторної служби України, Офісу ефективного регулювання і Центру комерційного права за наданням консультацій та професійної допомоги з конкретних питань.