01.04.2016

У Києві завершено проведення п’яти короткотермінових тематичних семінарів, на яких розглядались специфічні питання аудиту в секторі безпеки і оборони. Зокрема, аудит корпоративного управління, управління людськими ресурсами, закупівель, управління інформацією, ризиків шахрайства та корупції. Навчання проводив виконавчий директор JC Audit Training LTD Джон Чесшир з Великої Британії.

Разом з представниками оборонного відомства навчання пройшли фахівці Рахункової палати та Державної аудиторської служби України.

Учасники семінарів підвищили кваліфікацію щодо своєчасного виявлення проблем і порушень, а також надання рекомендацій, спрямованих на посилення внутрішнього контролю та більш ефективного реагування на ризики особами, відповідальними за певні напрямки діяльності, що піддаються аудиторським дослідженням.

Ці знання є вкрай важливими для внутрішніх аудиторів Міністерства оборони України, оскільки дозволять їм робити ще більший внесок у розбудову доброчесності та підтримання етичних цінностей в оборонному відомстві.

Як повідомив радник Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України Філ Джонс, Велика Британія і в подальшому має намір підтримувати внутрішній аудит у Міністерстві оборони України як один із дієвих інструментів зниження корупції та побудови доброчесності.

Нагадаємо, що завдяки рекомендаціям внутрішніх аудиторів оборонного відомства у 2015 році для потреб Збройних Сил України збережено майже 896 млн. грн, відшкодовано майже 83 млн. грн збитків та попереджено понад 84 млн. грн втрат. Крім того, за результатами впровадження аудиторських рекомендацій у 2015 році додатково надійшло коштів та зекономлено видатки на суму 51 млн. гривень.