01.04.2016

Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань реєстрації провели зустріч з представниками Британсько-української торгової палати. Учасники зустрічі обговорили питання пов’язані із реєстрацією кондомініумів та ОСББ, а також реформу реєстраційної системи в Україні.

Павло Петренко повідомив, що одним із найбільш знакових результатів реформи реєстраційної системи стало створення конкурентного середовища, завдяки якому українці отримують якіснішу послугу.

«Нині ми вже спостерігаємо тенденцію, коли нотаріуси, конкуруючи між собою та з іншими суб’єктами реєстрації, активізували боротьбу за клієнтів і пропонують їм, окрім реєстрації, додаткові сервіси з попередньої підготовки та юридичного аналізу документів», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, перші кілька місяців роботи продемонстрували, що кількість скарг на нотаріусів в рази менша порівняно з кількістю скарг на старих держреєстраторів.

«Це говорить про те, що ми зробили правильний вибір, передавши професійним нотаріусам ці функції. Мотивація не вчиняти незаконні дії у них набагато вища, адже вони ризикують втратою ліцензії», - наголосив очільник Мін’юсту.

Підвищує конкуренцію на ринку реєстраційних послуг і запровадження он-лайн сервісів Мін’юсту.

«Наразі через портал Мін’юсту доступна лише частина сервісів. Однак вже у квітні ми плануємо фактично всі ті сервіси, які зараз можна отримати у реєстратора, перевести в електронний он-лайн режим. Це великий крок до реального електронного урядування в Україні», - наголосив Міністр юстиції.

Заступник Міністра юстиції Павло Мороз зі свого боку зауважив: після змін правил реєстрації бізнесу та нерухомості багато хто висловлював побоювання, що через спрощення процедур, країна може постати перед хвилею рейдерських захоплень.

«Аби уникнути ризику ми спільно з нашими колегами розробили проект закону, який було зареєстровано 14 березня в парламенті. Якщо його буде прийнято, він унеможливить захоплення підприємств рейдерами», - повідомив заступник Міністра юстиції.

Він також звернув увагу присутніх на те, що з січня почала працювати комісія, яка розглядає скарги на дії реєстраторів.

«До цього часу єдиною процедурою було звернення до суду. Але ми всі знаємо, що цей процес займає щонайменше півроку. Комісія розглядає такі скарги впродовж 30 днів. Тобто громадяни зможуть захистити свої порушені права дуже швидко», - резюмував Павло Мороз.