03.04.2016

У комітетах Верховної Ради відбулося 29 засідань, на яких розглянуто 78 питань (щодо яких комітети визначені головними), у тому числі 2 проекти законодавчих актів за поданням Президента України (р. №№ 3768, 3769) та 14 законопроектів за поданням Кабінету Міністрів України.

У засіданнях комітетів взяли участь 60 уповноважених посадових осіб центральних органів виконавчої влади, зокрема, 5 перших заступників міністрів, 41 заступник міністра, 7 керівників центральних органів виконавчої влади, 2 перші заступники та 5 заступників керівників центральних органів виконавчої влади.

За результатами розгляду поданих Президентом України 2 проектів законодавчих актів вирішено їх схвалити та рекомендувати Верховній Раді для прийняття відповідного рішення;

За результатами розгляду 14 урядових проектів законодавчих актів у головних комітетах вирішено:

12 - схвалити та рекомендувати Верховній Раді для прийняття відповідного рішення;

1 – повернути на доопрацювання Кабінетові Міністрів: р. № 3160, «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо приведення у відповідність до Закону України «Про Національну поліцію», оскільки він не враховує всі аспекти щодо приведення у відповідність законодавства (Комітет з питань податкової та митної політики, 30.03.16);

1- відхилити: р. № 3806, «Про внесення змін до статті 374 Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами працівників дипломатичної служби)», оскільки містить корупціогенні ризики (Комітет з питань податкової та митної політики, 30.03.16).

З 14 урядових законопроектів 11 були представлені за дорученням доповідачів, визначених Урядом, іншими уповноваженими посадовими особами профільного міністерства чи відомства, 3 - розглянуто за участю посадових осіб непрофільного міністерства чи відомства.

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства провів слухання на тему: «Проблеми залучення інвестицій для модернізації галузі ЖКГ та шляхи їх вирішення».

У Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки відбувся «круглий стіл» на тему: «Системні зміни для збільшення видобутку газу в Україні» (на прикладі ПАТ "Укргазвидобування" та Держгеонадра).