05.04.2016

«У 2015 році реформа децентралізації зробила значний прорив. 159 об'єднаних територіальних громад були створені. Ще в 10-х перші вибори пройшли буквально на минулому тижні. Вони показують позитивний приклад того, як кожна окрема громада може ефективно вирішувати проблеми свого регіону. З їх допомогою ми будуємо суспільство, яке не боїться брати на себе відповідальність за зміни», - зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в інтерв’ю Liga.net.

«Результат фінансової децентралізації 2015 року – 29,6 млрд. грн., які додатково отримали місцеві бюджети. Територіальні громади набувають фінансову незалежність. Завдяки їй регіони можуть направляти додаткові кошти на розвиток власної інфраструктури, будівництво і ремонт шкіл, лікарень, доріг, - додав Віце-прем’єр-міністр.

Геннадій Зубко також наголосив, що одним з основних фінансових інструментів реформи децентралізації є Державний фонд регіонального розвитку. За його кошти фінансуються найперспективніші інвестиційні програми. «Фонд – це каталізатор створення нових робочих місць і збільшення податкових надходжень до бюджету. Цього року Верховна Рада і Уряд заклали в Державний фонд регіонального розвитку 3 млрд. грн.», - підкреслив урядовець.