05.04.2016

На сьогодні одним із пріоритетних напрямків діяльності Держфінмоніторингу є розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна, пошуку та блокування активів колишніх українських високопосадовців.

У зв’язку з цим, Держфінмоніторингом спільно з правоохоронними органами забезпечується посилена співпраця з виявлення та припинення схем відмивання доходів від корупційних діянь.

Останнім часом найбільш плідно у цьому напрямку Держфінмоніторинг співпрацює з Національним антикорупційним бюро України (НАБУ). Така співпраця запроваджена з самого початку роботи бюро. Так, на постійній основі здійснюється узгодження спільних дій як на рівні керівництва органів, так і на рівні аналітиків та детективів.

З метою вдосконалення роботи, спрямованої на проведення спільних розслідувань справ пов’язаних з корупцією в Україні, в Держфінмоніторингу створено відділ спільних фінансових розслідувань з НАБУ.

До основних завдань та функцій відділу належить проведення спільних з НАБУ розслідувань шляхом здійснення аналізу фінансових операцій, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних від корупційних діянь, які проведені за участю вищих посадових осіб, підслідних НАБУ.

Слід зазначити, що досягнення успіху у протидії корупції в державі можливе лише за умови спільних зусиль та скоординованих дій.

Держфінмоніторинг і надалі рішуче налаштований на конструктивне продовження роботи над удосконаленням системи фінансового моніторингу в рамках державної політики протидії корупції.