05.04.2016

«Коли йдеться про відновлення мовлення на Донбасі, коли моніторинги проводять незалежні експерти чи журналісти, ми говоримо переважно про ефірне мовлення. Але, як показав досвід Курахового, не можна не враховувати інші фактори, які так само активно впливають на доступ місцевих українців до вітчизняних ЗМІ. Комплексне вирішення проблеми - ключове завдання і державних органів влади, і місцевих, і бізнесу, який теж не стоїть осторонь», - передає із зони АТО Олександр Бригинець, народний депутат України, радник Міністра інформаційної політики України.

Курахове знаходиться трохи в тилу Мар'їнки і фактично піддається інформаційному обстрілу з боку окупантів: в ефірі легко впіймати кілька окупаційних телеканалів. Так само легко можна впіймати і кілька українських мовників, але для цього необхідно перелаштовувати антену. В місті розгалужено 2 мережі - кабельне телебачення і IP-телебачення (цифрове інтерактивне телебачення через Інтернет).  Про це розповідає Олександр Бригинець, який перебуває в рамках моніторингової місії МІП у зоні АТО.

«Десь чверть містян, хоч і має можливість покращити сигнал і збільшити кількість українських каналів до 80, продовжує користуватися ефіром»,- розповідає міський депутат Григорій Антикуз та секретар міськради Наталія Пужайло.

Радник з’ясував причини, чому досі немає 100% покриття. Він зазначає, що по-перше, частина людей хоче дивитися і окупаційні, і українські телеканали, щоб, як мінімум, порівнювати інформацію, а це можливо лише в ефірі. По-друге, є вільні квартири з яких виїхали, хоч тут реальної загрози для життя немає.

«Також деякі мешканці встановили супутникові антени, бо, знаходячись на околиці містечка в одноповерховій забудові, можна підключити лише найдорожчий пакет, де є Інтернет і 100 телеканалів, а це аж 150 грн., що для певних верст недоступно», - стверджує Олександр Бригинець.