05.04.2016

З метою оперативного забезпечення користувачів автомобільних доріг достовірною інформацією про стан дорожнього руху і можливі його ускладнення, а також за дорученням керівництва держави, Укравтодор розпочав роботу над інтерактивною картою стану українських автошляхів. Першим кроком для реалізації цього доручення став запуск спільного проекту з компанією Яндекс.Україна.

Укравтодор інформуватиме про стан проїзду українськими автошляхами за допомогою сервісів Яндекс.Карти і Навігатор. Користуючись цими додатками, кожен водій матиме змогу дізнатися про усі ремонтні роботи та несанкціоновані перекриття на автошляхах загального користування.

Диспетчери Держагенства вже працюють з програмою і цілодобово наносять на карту актуальну інформацію про стан автомобільних доріг у регіонах та ускладнення дорожнього руху внаслідок дорожньо-транспортних пригод, ремонту, погодних умов та акцій протесту. Ця інформація у вільному доступі на yandex.ua/maps, та у додатках Яндекс.Карти і Навігатор.

Користуючись цією картою, водії, які зібралися у дорогу, можуть перевірити чи вільний той автошлях, який вони обрали. Якщо ж траса частково перекрита, то скільки полос залишається для руху. А якщо дорога з якихось причин заблокована взагалі, додаток допоможе водіям побудувати найоптимальніший об’їзний маршрут.

Ще одним позитивним моментом проекту є те, що користувачі доріг також можуть наносити на карту свої мітки. Таким чином, Укравтодор та водії повідомлятимуть про поганий стан доріг.

«Ми вирішили співпрацювати з Яндексом, тому що вони мають одну з найоптимальніших та найзручніших карт для наших користувачів доріг. Кожен 8-й водій користується додатком Яндекс.Навігатор. У Києві, мабуть, кожен третій», – прокоментував запуск проекту Голова Укравтодору Андрій Батищев.

За його словами, співробітництво з Яндекс.Україна повністю безкоштовне.

«16 березня ми підписали Меморандум про співпрацю, за яким передбачено безкоштовне розміщення інформації. Через вкрай обмежене фінансування дорожньої галузі – це неабиякий плюс. Укравтодор сподівається що й інші розробники геоінформаційних систем підтримають цю ініціативу», – зазначив Голова.

Це не остаточний варіант інтерактивної карти, а лише початок її створення. Допоки йде створення остаточної версії програми, користувачі доріг вже матимуть доступ до актуальної інформації про стан автошляхів у додатках Яндекс.Карти та Навігатор.