06.04.2016

4 квітня вітчизняні та європейські експерти обговорили проект статуту Національної суспільної телерадіокомпанії України, що розроблений Державним комітетом телебачення і радіомовлення України.

Менеджер проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» Шаїн Аббасов привітав усіх причетних до створення Суспільного зі значним просуванням в роботі. «Статут - це конституція Суспільного мовника», - сказав він.

Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак зазначив, що Держкомтелерадіо має розробити і подати до Кабінету Міністрів проект статуту ПАТ НСТУ. «Сьогодні є різні погляди на процес створення Суспільного мовника. Але є спільне розуміння, що ця реформа незворотна. Немає жодної перешкоди для створення НСТУ», - сказав він.

Начальник юридичного відділу Держкомтелерадіо Таїсія Мировець презентувала присутнім проект статуту ПАТ НСТУ, додавши, що не всі рекомендації європейських експертів можна врахувати в рамках діючого українського законодавства. За словами начальника управління внутрішнього аудиту Держкомтелерадіо Наталії Степанової, щоб врахувати пропозиції європейських експертів, треба вносити зміни до багатьох законів, навіть до Конституції України.

Європейські експерти в своїх рекомендаціях зазначили, що ПАТ НСТУ повинно бути максимально незалежним від влади. «Статут не ідеальний, але ми розуміємо, що затягувати з його прийняттям не можна», - сказав колишній віце-президент Європейської мовної спілки Борис Бергант.