06.04.2016

МЗС України висловлює рішучий і категоричний протест у зв’язку з набранням чинності незаконно винесеного ганебного обвинувального вироку щодо Надії Савченко.

Дії російської «феміди» у справі нашої співвітчизниці, як й інших громадян України, які незаконно утримуються в Росії, стали прикладом безпрецедентної зневаги з боку Москви засадничими нормами та принципами міжнародного права у сфері захисту прав і свобод людини.

Нехтуючи природніми для всього демократичного світу нормами моралі, гуманності, справедливості і верховенства права, Росія наполегливо демонструє незворотність свого перетворення у тоталітарну державу, яка діє виключно репресивними методами і не здатна до конструктивного діалогу з рештою світу.

Вимагаємо від російської сторони нарешті згадати про всі міжнародні зобов’язання, які вона брала на себе у якості постійного члена РБ ООН, члена ОБСЄ, Ради Європи, у рамках Нормандського формату та згідно з Мінськими домовленостями і, дотримуючись їх, негайно звільнити Надію Савченко та забезпечити її повернення в Україну.

Закликаємо міжнародну спільноту вжити заходів з метою посилення політичного та дипломатичного тиску на Російську Федерацію для звільнення Надії Савченко, спільно виступити на захист життя, безпеки та загальнолюдських прав громадян України, які стали заручниками агресивної політики Кремля проти України.