06.04.2016

«Україна прагне розвивати та поглиблювати співробітництво з Державою Ізраїль. Сьогодні без сумніву можу стверджувати – за останній рік ми здійснили значний прорив у двосторонніх відносинах за декількома напрямама», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Зокрема, він відзначив успіхи в торговельному співробітництві між країнами:  за 2015 рік товарообіг сільськогосподарською продукцією склав 403,7 млн. дол. США, що на 7 млн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року. Основну частину цього товарообігу складає експорт. Так, за минулий рік до Ізраїлю експортовано аграрної продукції на суму 395 млн. дол. США, що на 4,8% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року.

«Ми експортували на ізраїльський ринок широкий спектр сільськогосподарської продукції, однак найбільша частка традиційно припадає на зернові злаки (263 млн. дол. США), залишки та відходи харчової промисловості (58,7 млн. дол. США) і насіння олійних культур (41 млн. дол. США)», - повідомив Міністр.

Водночас імпорт ізраїльської продукції в Україну за цей період склав 8 млн. дол. США. Найбільшу частку імпорту з Ізраїлю склали плоди, горіхи та цедра (2,5 млн. дол. США), овочі, рослини та коренеплоди (1,5 млн. дол. США) та соки (1 млн. дол. США).

«Однак не лише в посиленні торгівельної співпраці відчуваються зрушення. Великий крок ми зробили у сфері науково-дослідного та освітнього співробітництва. Зокрема, вже успішно використовуються ізраїльські інноваційні технології у процесі збору врожаю та боротьби з комахами. Також серед нововведень – сортування овочів за допомогою фототехніки та комп'ютерів. У майбутньому планується використати досвід застосування крапельного зрошення. Так, під час моїх візитів до Ізраїлю, останній з яких відбувся зовсім нещодавно, в березні, я мав змогу обговорити досвід ізраїльських колег у сфері іригації та управлінні водними ресурсами», - відзначив Олексій Павленко.

Він також проінформував, що протягом останніх років українські експерти на регулярній основі беруть участь у різногалузевих науково-дослідних програмах, організованих ізраїльською стороною.

«Особливо хочу відзначити співпрацю з Центром з розвитку міжнародного співробітництва Держави Ізраїль «МАШАВ». Центр активно співпрацює з вітчизняними організаціями, експертами та науковцями у сфері сільського господарства, проводить постійні консультації та курси підвищення кваліфікації для аграрних кіл України», - додав очільник відомства.