06.04.2016

Україна завершує підготовчі роботи для початку реконструкції Бортницької станції аерації (БСА). Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко перед робочим візитом до Японії.

Проект, загальною вартістю 19,3 млрд. грн. реалізується спільно з японським Урядом за рахунок кредитних коштів від Японії та коштів державного бюджету України (V пусковий комплекс «Підготовчі роботи»).

Крім того, за рахунок наданої Урядом Японії міжнародної технічної допомоги обсягом 1,6 млдр. йєн наразі за проектом виконуються проектні роботи, а саме розробка стадії «робоча документація», завершення яких планується в середині 2017 року.

Після завершення підготовчих робіт (до грудня 2016 року), Україна почне готувати тендерну документацію щодо проекту, проведе тендер на визначення генпідрядної організації, яка виконуватиме роботи.

«Реконструкція Бортницької станції аерації – важливий проект для України. Він позбавить Київ загрози екологічної катастрофи, яку несе сьогодні БСА через критично зношений стан. Для нас важливо, що до цього проекту долучився саме Уряд Японії. Ця країна – одна з кращих у впровадженні екологічних проектів. Тому японський досвід дуже важливий для України, особливо у таких масштабних, життєво необхідних проектах», - сказав Геннадій Зубко.

За його словами, Уряд Японії надасть Україні не лише кредитні кошти, а й консультації, найновітніші технології та обладнання.

Віце-прем’єр-міністр додав, що Україну і Японію пов’язують міцні та надійні партнерські відносини. І реконструкція БСА – не єдиний великий важливий інфраструктурний проект, який планується спільно реалізувати в Україні.

Нагадаємо, за результатами переговорів між Японським агентством міжнародного співробітництва «Джайка», Мінрегіоном, Мінфіном, Мінекономрозвитку та Київводоканалом 2 червня 2015 року було укладено Договір (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Японії про надання кредиту для реалізації проекту модернізації Бортницької станції очистки стічних вод, ратифікований Парламентом 2 вересня 2015 року.

Кредит на реалізацію проекту надається за програмо ОDА за умовами STEP під пільгові 0,1% терміном на 40 років. Серед умов надання кредиту – вибір генпідрядної організації серед японських компаній, також не менше 30% вартості кредиту мають становити японські технології. Технології, закладені в проекті, є найсучаснішими, найбільш енергоефективними та впроваджуються в Японії лише з 2011 року.

Бортницька станція аерації – єдині очисні споруди стічних вод Києва та прилеглих міст і селищ області. Проектна потужність станції – 1,8 млн. м куб стічних вод на добу. Наразі фактично надходять на очистку 700 тис. – 1 млн. куб. м на добу.

Головна проблема станції полягає в тому, що наявна схема очистки стоків та переробки осадів була розроблена та запроектована ще у 50-60-х роках минулого століття, і з того часу жодних суттєвих змін в неї не вносилося.