06.04.2016

“У Міністерстві оборони України продовжується робота з підвищення використання бюджетних коштів та якості внутрішнього аудиту. За результатами операційних аудитів та попереднього моніторингу ризикових операцій, з початку року внутрішніми аудиторами Міністерства оборони попереджено втрат та збитків на суму понад 22,5 мільйона гривень. У тому числі, пов’язаних із завищенням вартості ремонту військової техніки та озброєння, закупівель товарів, робіт і послуг, будівництва житла та капітального ремонту”. Про це на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив помічник Міністра оборони України з питань зв’язків з громадськістю підполковник Олексій Чорнобай.

Також надано 364 застереження щодо підвищення ефективності управління державними фінансовими і матеріальними ресурсами на суму понад 3,5 мільярда гривень.

Проведено 86 контрольних заходів, у ході яких Міністерству оборони відшкодовано втрат та збитків на суму близько 14 мільйонів гривень. Прийнято рішення про відшкодування ще 300 тисяч гривень.

Встановлено ризики в управлінні фінансами та майном на суму 185,5 мільйона гривень. Крім того, попереджено втрат ресурсів на 10,5 мільйона гривень.

За допущені порушення до відповідальності притягнуто 248 осіб, у тому числі 142 – до матеріальної відповідальності. До правоохоронних органів передано матеріали контрольних заходів на суму понад 150 мільйонів гривень.

Для підвищення якості роботи внутрішні аудитори Міноборони продовжують проходити професійне навчання.

З початку року аудитори Міністерства оборони організували та взяли участь у 7 навчальних заходах для 82 військових та цивільних керівників з внутрішнього контролю.

Підвищили кваліфікацію 123 представники Служби внутрішнього аудиту Міноборони, у тому числі, в рамках заходів, організованих Міністерством оборони України за сприяння іноземних партнерів з Великої Британії, Офісу зв’язку НАТО в Україні та Програми Україна-НАТО з професійного розвитку цивільного персоналу сектору безпеки і оборони.