06.04.2016

З початку 2016 року відновилася практика відшкодування ПДВ при експорті зернових та олійних культур, що стало одним з головних чинників підвищення середньозакупівельних цін на зернові культури. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

«За відсутності відшкодування ПДВ, експортери перекладали цей грошовий тягар на малого та середнього виробника  шляхом заниження закупівельних цін на суму невідшкодованого ПДВ. Невідшкодування ПДВ по суті було експортним митом на рівні 16,7%», -  зазначив Міністр.

«Тепер ця практика припинена. ПДВ відшкодовується експортерам, і відповідно  виробники отримують реальну ринкову ціну. Наразі, враховуючи цей фактор, з початку поточного року закупівельні ціни на зернові культури в середині країни зросли від 11% до 26%,  в той час як світові спотові ціни з початку 2016 року знизились на пшеницю до 7%, на кукурудзу до 2%, за даними світових бірж», - додав очільник відомства.

Зокрема, внутрішні закупівельні ціни на пшеницю ІІІ класу зросли на 12%, на пшеницю ІV класу – на 11%, пшеницю VІ класу – на 16%, на жито – 22%, ячмінь – 11% і кукурудзу – на 26%.