08.04.2016

Впродовж минулої доби на території України виникло 404 пожежі, значна частка яких зафіксована саме в природних екосистемах. Причинами загорань сухостою, лісових насаджень є, в першу чергу, людський фактор: випалювання сухої рослинності, недотримання населенням заходів пожежної безпеки в лісових масивах, порушення правил пожежної безпеки під час проведення лісогосподарських робіт.

Зокрема, 6 квітня, на території Харківської області виникло 36 пожеж в екосистемах на загальній площі 32 га; на території Чернігівської області — 19 пожеж на площі 80 га.

Цього ж дня вогнеборці ДСНС ліквідували загорання листя та чагарників на території Карпатського біосферного заповідника на площі 2 га.

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.

Так, 6 квітня внаслідок загорання сухої трави в місті Новому Роздолі Львівської області ледь не згоріли 2 дачних будинки. Площа загорання сухостою становила 2 тис. кв. м. У той же час на Рівненщині в селі Пересопниця через неконтрольоване спалювання сухої трави вогнем знищено половину житлового будинку та господарчу будівлю.

З метою недопущення виникнення пожеж у природних екосистемах рятувальники проводять профілактичні заходи з громадянами. До участі в заході запрошують також і представників засобів масової інформації, аби донести вкрай важливі повідомлення та застереження до якомога більшої кількості населення.

Крім того, рятувальники ДСНС у складі міжвідомчих комісій обласних державних адміністрацій наразі проводять перевірки стану готовності лісництв та лісових господарств до пожежонебезпечного періоду.

Зокрема, 7 квітня рятувальники Києва перевірили готовність лісопаркового господарства «Конча-Заспа» до пожежонебезпечного періоду.

У ході перевірки основна увага акцентувалася на стані й готовності пожежної та пристосованої до пожежогасіння техніки, готовності особового складу лісництв і лісових господарств до дій у разі виникнення лісових пожеж, утриманні лісових насаджень, наявності агітаційних засобів, виконанні профілактичних заходів тощо.

За результатами перевірки відзначено, що працівниками лісопаркового господарства проведена значна робота з підготовки пожежної та пристосованої для гасіння лісових масивів техніки, пожежні автомобілі укомплектовані пожежно-технічним обладнанням та шанцевим інструментом для боротьби з вогнем.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.