08.04.2016

6 квітня 2016 року в ІА «Укрінформ» Міністерство інформаційної політики України провело зустріч народного депутата України, Уповноваженого Президента України з питань кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва з іноземними журналістами та блогерами.

За словами радника Міністра інформаційної політики Еміне Джеппар висвітлення теми Криму та положення корінного народу в іноземних ЗМІ є ключовим елементом їх безпеки.

«В умовах політичних репресій та розправ, коли кожен український патріот в Криму може стати жертвою окупаційних безчинств, ключовим є інформаційна альтернатива. Адже підконтрольні російські ЗМІ на весь світ відпрацьовують картинку «благополуччя та рівності народів у російському Криму», створюючи викривлену інформаційну реальність. Тому активне донесення правди – є ключовим елементом безпеки кримських татар та українців в умовах окупації», - наголосила Еміне Джеппар.

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв повідомив про невпинні факти правопорушень у Криму щодо кримських татар.

«Сьогодні 13 кримських татар перебувають у кримських в'язницях за політичними справами. За 2 роки анексії мали місце біля 200 обшуків у будинках кримських татар. Зникли 22 кримських татарина, більшість не мала відношення до політики. Деякі з них були знайдені мертвими.

Сьогодні в Криму було знайдено обгоріле тіло ще одного кримського татарина. Поряд з ним обгорілий прапор кримських татар. Така політика окупаційної влади має на меті не тільки залякати настільки, аби ніхто не смів протистояти, але й вичавити максимальну кількість кримських татар з півострова», - повідомив Мустафа Джемілєв.

На зустрічі були присутні провідні журналісти центральних ЗМІ Данії, Польщі та Туреччини, а також українські ЗМІ.

Нагадаємо, тема Криму та кримських татар в роботі Міністерства залишатиметься пріоритетною до деокупації півострова.  Про це повідомив Міністр Юрій Стець під час зустрічі із Мустафою Джемілєвим 24 березня.