08.04.2016

«Королівство Саудівська Аравія є стратегічним партнером України у субрегіоні Перської затоки. Сьогодні основу торгівлі складає переважно сировинна продукція АПК. Однак, зважаючи на потенціал українського агросектору, ми прагнемо поглибити двосторонню торгівлю за рахунок експорту продукції з високою часткою доданої вартості. У першу чергу, за рахунок олії, молочної продукції, яєць птиць, м'яса птиці та ВРХ», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час зустрічі з представниками ЗМІ Королівства Саудівська Аравія.

Він проінформував, що товарообіг між країнами за 2015 рік склав 473 млн. дол. США. Зважаючи на те, що України не імпортує жодних товарів з Саудівської Аравії, товарообіг забезпечується виключно за рахунок експорту. Серед основних експортних позиції за підсумками 2015 року були зернові злаки (402,9 млн. дол. США), олія (61,47 млн. дол. США),залишки і відходи харчової промисловості (3,3 млн. дол. США) та яйця птиць (3 млн. дол. США).

Олексій Павленко додав, що у 2015 році Саудівське агентство з продовольства та медикаментів (Saudi Food and Drug Authority) надало дозвіл на імпорт до Саудівської Аравії курятини українського виробництва, що є значним кроком для вітчизняних виробників у бік розширення поставок на ринок Саудівської Аравії.

«Наприкінці 2016 року планується проведення п’ятого засідання  Міжурядової українсько-саудівської комісії з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва. Серед основних сфер, які становлять взаємний інтерес між державами та будуть винесені на обговорення під час засідання Комісії – сільське господарство, інфраструктура та інвестиції», - наголосив Міністр.

У цьому аспекті він підкреслив високий потенціал розвитку інвестиційного співробітництва між двома країнами, зокрема в рамках реалізації інвестиційних проектів у галузі АПК. Серед можливих напрямів інвестиційного співробітництва – форвардні закупівлі зернових.

«Зважаючи на згортання виробництва сільськогосподарської продукції у Саудівській Аравії через проблему з постачанням води та зневодненням територій, з 2016 року країна переходить на 100% імпорт аграрної продукції з іноземних держав та інвестування в іноземні агропромислові комплекси. Україна входить до першої 10-ки країн, у співробітництві з якими Саудівська Аравія планує реалізовувати цю ініціативу Короля Абдалли, зокрема інвестуючи в наш АПК», - додав Міністр Олексій Павленко.