08.04.2016

З початку 2016 року кадастрові реєстратори Черкащини відкрили в електронному форматі 66 325 поземельних книг. Це становить 44% від загальної кількості земельних ділянок, інформацію про які потрібно внести до бази Державного земельного кадастру. Усього необхідно опрацювати дані 151 519 поземельних книг.

Землевпорядники Черкаської області в середньому за день оцифровують майже тисячу пакетів документів. Тільки у Драбівському й Канівському районах щоденно відкривають понад 100 примірників.

Найбільшу частку інформації про земельні ділянки перевели в електронну форму у територіальних органах Держгеокадастру Драбівського (5 181  земельна ділянка, або 60% від загальної кількості), Жашківському (5 290 ділянка, 48%), Маньківському – (4 072 ділянка, 99%).

Переведення Поземельних книг в електронний формат – одне з пріоритетних завдань у сфері земельних відносин. Під час здійснення цієї операції аналізують повноту й достовірність відомостей про земельні ділянки, що переносять до бази Державного земельного кадастру. Публічні дані про земельні ділянки відкривають доступ до реєстру власників земель і пришвидшують процес надання адміністративних послуг в он-лайн-режимі.

Довідково

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» Поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; площу; місцезнаходження; склад угідь; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); нормативну грошову оцінку; інформацію про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; дані про бонітування ґрунтів тощо.