10.04.2016

Цього тижня за ініціативи Державної прикордонної служби України відбулася міжвідомча нарада, на якій було погоджено рішення про проведення спільної спеціальної прикордонної операції «Кордон-2016». Триватиме вона у період з квітня по листопад.

Основною метою операції має стати зниження рівня протиправної діяльності на державному кордоні, в прикордонних районах та областях. Проводитиметься вона фактично на усій території держави. Це – черговий удар по діяльності злочинних груп. Операція сприятиме стабілізації обстановки не лише на державному кордоні, а й у центральних регіонах країни.

В нараді, окрім керівного складу прикордонного відомства, взяли участь представники правоохоронних органів, Державної міграційної служби, Збройних Сил та Національної гвардії України, Міністерства інфраструктури.

До проведення заходів також буде залучено Європейське агентство з питань управління оперативною співпрацею на зовнішніх кордонах держав-членів Європейського Союзу «FRONTEX», Місію Європейського Союзу «EUBAM» та прикордонні відомства суміжних держав.

Фактично, це перша операція загальнонаціонального масштабу, до якої будуть залучені не тільки більшість вітчизняних міністерств та відомств, але  й представників правоохоронних органів суміжних країн. Вперше в ході операції будуть здійснені комплексні перевірки злітно-посадкових майданчиків, аеродромів та причалів морських і річкових суден, відпрацьовані місця можливого накопичення незаконних мігрантів та об’єкти компактного проживання іноземців, посилено заходи контролю в прикордонних районах та спільного несення служби із прикордонниками країн ЄС. Крім того, сплановано низку інших практичних заходів, спрямованих на протидію загрозам у сфері боротьби з незаконним переміщенням через державний кордон нелегальних мігрантів, підакцизних товарів, контрабанди наркотичних засобів та зброї.

Відмітимо, що операція «Кордон-2015» проводилася й минулого року. План операції на 2016 рік відпрацьовано з урахуванням минулорічного досвіду та нових викликів і загроз. Під час операції «Кордон-2015» прикордонники спільно з представниками інших правоохоронних органів затримали 1975 незаконних мігранти. Ще 230198 іноземців не були пропущені через кордон як потенційні незаконні мігранти.