10.04.2016

8 квітня в рамках децентралізації сфери держархбудконтролю міська влада Харкова отримала нові містобудівні повноваження щодо контролю над будівництвом. Акти приймання-передавання справ підписали Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев та міський голова Харкова Геннадій Кернес.

Тепер міська влада реєструватиме й надаватиме дозвільні документи на будівництва І-IV категорій складності, а також перевірятиме будівельні майданчики, штрафуватиме порушників та виноситиме приписи на усунення порушень.

«Міська влада Харкова сьогодні отримує ефективний інструмент містобудівної політики, який допоможе місту мінімізувати кількість незаконних забудов та реалізувати низку інвестиційних проектів, пов’язаних з будівництвом. Тепер повноваження місцевої влади охоплюють увесь містобудівний цикл – від виділення землі до здачі готового об’єкту до експлуатації. Це дасть можливість більш оперативно та ефективно реагувати на виклики у сфері будівництва», - наголосив Олексій Кудрявцев.

У свою чергу Держархбудінспекція, за його словами, готова надати фахову допомогу міській владі для того, щоб нова установа запрацювала результативно.

«Я вдячний Олексію Кудряцеву, що були почуті наші доводи, і Харків першим з великих міст прийняв нові повноваження. Ми будемораціонально, з увагою до деталей використовуватиповернуті нам важелі для плануваннязабудови, контролю якості та безпекибудівництва. Ми будемораціональними, використовуємодбайливийпідхід і розраховуємо максимально швидко навести порядок в галузімістобудування та контролю», - зазначивХарківськийміський голова ГеннадійКернес.

Нагадаємо, що станом на сьогодні ще 10 громад отримали нові повноваження в рамках децентралізації сфери держархбудконтролю. Це великі міста Луцьк, Тернопіль і Маріуполь, а також Ірпінь на Київщині, Чорноморськ на Одещині, Славута на Хмельниччині, міста Дружківка, Красний Лиман, Дзержинськ та Селидове в Донецькій області.