10.04.2016

8 квітня Голова ДСНС України Микола Чечоткін та Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка підписали Меморандум про співпрацю між Львівською ОДА та ДСНС України. Участь у заході також взяли керівники органів управлінь Територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області,  представники об’єднаних територіальних громад.

Меморандумом започатковано Пілотний проект щодо організації заходів цивільного захисту населення спроможних територіальних громад, що створюються відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

«Сьогоднішній день - це точка відліку у створенні нової форми гарантування безпеки громадян. І лише спільними зусиллями ДСНС та місцевих громад Львівщини можна сформувати ефективну систему цивільного захисту регіону. Особлива увага в ході реалізації Меморандуму приділятиметься також питанню формування культури безпеки життєдіяльності населення, його обізнаності щодо прав і обов’язків у сфері цивільного захисту», - зазначив Голова ДСНС України Микола Чечоткін.

Для реалізації Пілотного проекту у кожній територіальній громаді буде проведено аналіз природно-техногенних загроз, з урахуванням яких запроваджуватиметься комплекс заходів цивільного захисту, зокрема щодо гасіння пожеж, організації оповіщення населення, його укриття у захисних спорудах та евакуації при надзвичайних ситуаціях. Крім того, на території спроможних територіальних громад  створюватимуться місцеві та добровільні пожежно-рятувальні команди.

За словами Голови Львівської ОДА Олега Синютки, така співпраця запроваджена з метою здійснення соціально-економічних перетворень у Львівській області, утвердження громадянських цінностей, формування спроможних територіальних громад і розбудови ефективної системи цивільного захисту на Львівщині.