11.04.2016

8 квітня в Київському національному академічному театрі оперети відбулася Всеукраїнська урочиста церемонія «Герої спортивного року-2015», що традиційно проводиться в честь найкращих спортсменів, тренерів та фахівців спорту.

Ось уже десятий рік поспіль Національний олімпійський комітет України спільно з Міністерством молоді та спорту вшановує кращих з кращих зірок спорту.

Розділити свято разом з атлетами прийшли їх наставники, видатні діячі в сфері спорту, культури, політики. Від імені Уряду та Прем’єр-міністра України спортивну громаду привітав Міністр молоді та спорту Ігор Жданов. Він подякував спортсменам та відзначив особливу вагу їх досягнень у таких нелегких для нашої країни час:

«Хочу подякувати всім вам і вклонитися кожному спортсмену, кожному тренеру, всім тим, хто забезпечує роботу наших національних збірних, за здобутки, яки ви даруєте народу України. Дуже важливо, коли ми перемагаємо не лише на фронтах, але й на спортивних змаганнях. Коли на честь ваших перемог, на честь ваших зусиль здіймається прапор нашої держави і звучить гімн. Мільйони українців вдячні за це».

З вітальним словом до лауреатів «спортивного Оскара» звернувся і Президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка: «Ще будучи спортсменом мріяв, щоб у нас з’явилася така церемонія, щоб наполеглива праця атлетів, тренерів, фахівців отримала гідну оцінку, щоб вся країна почула їх імена! Час минає дуже швидко й вже промайнуло десять років, як ми започаткували цю чудову традицію».

Для трьох спортсменів Олега Вереняєва, Жана Беленюка та Ігоря Радівілова ця церемонія стала дійсно особливою – вони стали власниками квартир. Житлові сертифікати вони отримали з рук голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка.

Переможці та номінанти однієї з найголовніших спортивних подій року були традиційно нагороджені не лише ексклюзивними статуетками та дипломами, а й цінними призами від спонсорів проекту.

Рішенням Спортивної академії тріумфаторами «Героя спортивного року 2015» стали:

Найкращий спортсмен року – Жан Беленюк, чемпіон світу-2015, срібний призер І Європейських ігор із греко-римської боротьби

Найкраща спортсменка року – Валентина Семеренко – переможниця та бронзова призерка Чемпіонату світу (мас-старт, спринт), чемпіонка Європи з біатлону (естафета).

Найкращий тренер року – Геннадій Сартинський – особистий тренер срібного призера Чемпіонату світу, дворазового чемпіона Європи та Європейських ігор зі спортивної гімнастики Олега Вереняєва

Найкраща команда року (збірна) – Чоловіча збірна з фехтування на шпагах (Дмитро Карюченко, Богдан Никишін, Максим Хворост, Анатолій Герей), чемпіони світу

Сенсація року – Павло Тимощенко, чемпіон світу з сучасного п’ятиборства;

Разом із олімпійцями (неолімпійські види спорту) – Марія Музичук, чемпіонка світу з шахів;

Сильні духом (паралімпійські види спорту) - Дмитро Виноградець,чотириразовий чемпіон світу з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату (50 м вільним стилем, 200 м вільним стилем, 50 м на спині, 150 м комплексне плавання) та найкращий спортсмен чемпіонату світу-2015 серед членів національної паралімпійської збірної команди з плавання

Олімпійська надія України - Юлія Журавок, чемпіонка та бронзова призерка чемпіонату світу з біатлону серед юніорів (індивідуальна гонка, гонка переслідування)

Спортивна слава України - Наталія Тимошкіна, чемпіонка Ігор ХХІ Олімпіади 1976 року в Монреалі з гандболу; Сергій Чухрай, триразовий чемпіон Ігор ХХІ Олімпіади 1976 року в Монреалі з веслування на байдарках і каное.