12.10.2015

За підсумками переговорів у Києві Президента України Петра Порошенка та Президента Болгарії Росена Плевнелієва досягнуто низку домовленостей про реалізацію конкретних спільних проектів. Особливу увагу під час переговорів було приділено обговоренню ініціативи Президента Порошенка щодо будівництва якісної дороги, що з’єднає Одесу, Болград і Рені та створить транзитний коридор у напрямку Румунії. «Ми домовились про те, що проведемо переговори, і за допомогою наших болгарських і румунських партнерів нам вдасться залучити на цей проект кошти Європейського Союзу, Болгарії, Румунії. Але справа не лише у коштах, ця дорога має стати символом нашої дружби», – наголосив Президент.

Глава держави повідомив, що дав доручення підготувати проект змін до Державного бюджету. «Внаслідок рішучих дій з наведення порядку на митниці ми зможемо збільшити надходження до Державного бюджету, і частину з них буде спрямовано на будівництво дороги, як фінансування з українського боку», – сказав Президент.

Сторони домовились про візит до Болгарії Міністра інфраструктури України для обговорення зі своїм болгарським колегою спільної програми будівництва доріг та інфраструктурних об’єктів, в тому числі – на півдні України. Крім цього, досягнуто домовленість про візити в Україну найближчим часом Міністра енергетики та Міністра туризму Болгарії.

У присутності президентів було підписано Протокол про співробітництво і обмін між Міністерством освіти і науки України та Міністерством науки Болгарії, які забезпечать можливість щорічного обміну студентами, аспірантами і стажистами для навчання і науково-дослідної роботи в Україні та Республіці Болгарія.

Президенти приділили значну увагу питанням підтримки найбільшої болгарської меншини, яка проживає за межами Болгарії. Сьогодні майже 250 тисяч болгар проживають на території Одеської області. «Ми забезпечимо їх комп’ютерами, книжками, відновимо діяльність культурного центру болгар», – повідомив Петро Порошенко. Глава держави зазначив, що міністри закордонних справ двох країн, які напередодні відвідали місто Болград, розробили детальну програму – починаючи від започаткування у Болграді бізнес-інкубаторів для створення нових робочих місць і завершуючи наданням спеціальної квоти для українських випускників шкіл для навчання у болгарських вищих навчальних закладах, в тому числі – і для підготовки вчителів болгарської мови.

«Нам є про що говорити, нам є про що звітувати, і наше стратегічне партнерство на сьогоднішній день має конкретне практичне наповнення», – резюмував Глава держави.