12.10.2015

У неділю, 5 липня, мешканці Слов'янська та Краматорська Донецької області відсвяткували річницю звільнення від російсько-терористичних угрупувань. В урочистостях взяв участь Заступник Глави Адміністрації Президента України Андрій Таранов. Разом із місцевим жителями та військовослужбовцями, які продовжують відстоювати територіальну цілісність і незалежність України та несуть службу неподалік зазначених міст, він взяв участь в урочистому мітингу, присвяченому річниці звільнення Слов'янська та Слов'янського району.

Андрій Таранов переказав містянам вітання Президента Петра Порошенка, у якому Глава держави відзначив сміливість тих мешканців міст, котрі, попри окупацію, страх, паніку, смерть і сльози, допомагали українським воїнам звільнити рідні міста від бойовиків. "Ви відчайдушно допомагали нашим воїнам, нічого не боялися, ви повірили в перемогу, і над цими містами замайорів наш рідний синьо-жовтий прапор. Ми всі пам’ятаємо, як ви зустрічали наших воїнів зі сльозами радості та словами вдячності", - зазначив Петро Порошенко. Президент також наголосив, що за рік, що минув, українці пережили багато подій, проте навчилися долати їх разом - українська армія посилилася, відновлюються звільнені міста. Глава держави побажав мешканцям звільнених міст здоров’я, невичерпних життєвих сил, добробуту в єдиній країні під чистим мирним небом.

Учасники заходу вшанували пам'ять загиблих під час проведення антитерористичної операції на території Слов'янського району на Горі Карачун військовослужбовців Збройних Сил України та цивільних громадян - поклали квіти на місці, де пізніше планується встановити пам'ятний знак.

У рамках святкування річниці звільнення відбувся Форум на честь визволення Слов'янська під назвою "Донбас - Україна. Порядок денний", на якому громадськість, влада та міжнародні партнери спільно шукали шляхи подолання проблем Донеччини та Луганщини. У форумі, який пройшов у приміщенні Державного педагогічного університету, разом з Андрієм Тарановим взяли участь Представник Президента у Кабінеті Міністрів Олександр Данилюк, голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, один із режисерів документального проекту "Вавілон-13" Володимир Тихий, представники канадської діаспори, громадські діячі Уляна та Марк Супрун.

Звертаючись до учасників зібрання, Олександр Данилюк висловив переконання, що без вільного та процвітаючого Донбасу не може бути успішної України і запропонував пілотувати основні реформаторські проекти саме на Донбасі, щоб продемонструвати всім його мешканцям, зокрема тим, що вимушено проживають на підконтрольних бойовикам територіях, "що Україна радикально змінюється".

Крім того було проведено товариський футбольний матч між командами представників ЗМІ та шоу-бізнесу і військовослужбовців з Краматорська.

Також високопосадовці разом з мешканцями Краматорська взяли участь в урочистому мітингу на центральній площі міста. Після цього відбувся святковий концерт.